Понеділок, 10.12.2018, 08:40
Вітаю Вас Гость | RSS

Хустський навчально-виховний комплекс №1

Форма входу

Новини

Головна » Статті » Новини

Школярі провели канікули з первоцвітами

Перші квіти милують око, серце та душу кожного своїми барвами після холодної зими, адже вони передвісники приходу весни.

Щороку ПНДВ "Долина нарцисів”, що у с. Кіреші з очільником Навроцьким О.Р. проводять екоакції "Первоцвіт”, мета якої – запобігти незаконному збиранню, продажу та знищенню рідкісних рослин. До акції вже вдруге долучилися й вихованці Хустського НВК №1.

22 березня 2017 року, під час канікул, учні 8 класу разом із класним керівником Сідей О.І., заступником директора з НВР Демеш Т.В. та вчителем біології Лозінською О.Т. відвідали один з масивів Карпатського біосферного заповідника. Тематичну екскурсію провели технік-лаборант Ігнатко О.І. та провідний фахівець екологічної освітньо-виховної роботи заповідника Колачук І.Ю. з м. Рахів.

Школярі давно знають, що милуватися красою білоцвіту весняного та шафрану Гейфеля у природному середовищі краще, ніж зривати для букету, який зів’яне за декілька годин. Іванна Юріївна підготувала цікаву програму для учнів. Вони активно брали участь в екологічних іграх таких як "Шлюз”, "Кріт”, "Збереження”, "Шишкофон”, розгадували кросворд "Первоцвіти”. А наприкінці заходу, під час гри "Зворотній зв’язок”, учні змогли дати інтерв’ю учениці-кореспондентці, Тетяні Калинич, для газети заповідника "Лісовий вісник”.

«Завданням таких ігор є формування в учнів екологічної культури, виховувати естетичні почуття, смаки та навчати бережливо ставитися до природи, запобігти знищенню рідкісних рослин, які занесені до Червоної книги України та охороняються законом», – наголосила Олена Іванівна.

«Кожна людина повинна володіти екологічними знаннями та вміти взаємодіяти з навколишнім середовищем. Ще колись Василь Олександрович Сухомлинський закликав вихователів «… відкривати перед дітьми навколишнє середовище так, щоб шматочок життя заграв усіма кольорами веселки, щоб подив перед таємницями природи пробуджував екологічну свідомість та активізував пізнавальну діяльність». Саме від людства залежить скільки ще будуть милувати своєю красою зникаючі види рослин. А такі екоакції правильно виховують підростаюче покоління, викликають бажання бути другом природі, досліджувати та охороняти її» , – вважає Олександра Іванівна зі своїми учнями.

На згадку школярам подарували календарі, закладки для книг, пам’ятки про первоцвіти та пізнавальну екологічну гру "Подорожуй Карпатами”, яку розробили самі ж працівники Карпатського біосферного заповідника.

За матеріалами О.І. Сідей
       

 Джерело: http://nvk1.ucoz.ua
Категорія: Новини | Додав: tania (27.03.2017) | Автор: Олександра E
Переглядів: 95 | Теги: первоцвіти, Карпатський біосферний заповідник | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]